Стиль Techno

Просмотров: 219

Techno, як багато в цьому звуці, вірніше слові……

Ймовірно історія так і не розкриє нам таємницю, хто і коли перший раз вжив це слово стосовно музики. Можна тільки припускати коли це трапилося. і стосовно якої музики.

Кінець 70-х, спад першої хвилі диско-музики, розквіт музики електронних романтиків, The Human League, OMD, Telex. Успіх Kraftwerk та їх \»The Man Machine\». Футуристичність звучання, механічність вокалу, мінімалістічність в мелодіях.

Techno, як багато в цьому звуці, вірніше слові……

Ймовірно історія так і не розкриє нам таємницю, хто і коли перший раз вжив це слово стосовно музики. Можна тільки припускати коли це трапилося. і стосовно якої музики.

Кінець 70-х, спад першої хвилі диско-музики, розквіт музики електронних романтиків, The Human League, OMD, Telex. Успіх Kraftwerk та їх \»The Man Machine\». Футуристичність звучання, механічність вокалу, мінімалістічність в мелодіях. Швидше за все саме це і наштовхнуло когось з людей на поєднання Techno-pop. Визначення швидко прижилося, їм сміливо охрестили масу музикантів, починаючи від Depeche Mode і закінчуючи Rockets. А Kraftwerk на початку 80-х навіть готувалися випустити альбом \»Techno Pop\», виходу якого, на жаль, не відбулося.

До середини 80-х пік розквіту цієї музики зійшов нанівець. І модний термін був забутий, проте не на довго. Ймовірно ніхто і не підозрював, що слово Techno пригадають буквально через 2-3 роки, на іншій стороні земної кулі, в Детройті, де Kraftwerk були, є, і будуть культовими людьми.

З настанням 90-х Techno почав розпадатися на ряд підстилей, таких як Hardcore, Ambient, Jungle. У Hardcore темп прискорювався до такого рівня, що під нього було неможливо танцювати. Творці Ambient пішли протилежним шляхом, уповільнюючи загальний темп і використовуючи розпливчате електронне звучання. Ця музика використовувалася як заспокійлива, коли рейвери та інші завсідники клубів хотіли відпочити від Acid House і Hardcore Techno.

Jungle, як і Hardcore Techno, був вельми напористим, поєднуючи нав\’язливі ритми Techno з брейкбітом і елементами Dancehall Reggae. Всі ці підстилі Techno спочатку призначалися для звучання в клубах від ді-джеїв. Відповідно до цього, велика частина цієї музики виходила у вигляді синглів 12\» або на збірках різних виконавців, що мали достатньо місця для тривалих за часом композицій і давали ді-джеям багато матеріалу для міксування в своєму сеті. Але до середини 90-х нове покоління Techno-виконавців — таких Ambient-групп, як The ORB і Aphex Twin, і агресивніших The Prodigy і Goldie — почали проводити альбоми, на яких вже не було просто сирих ритмів, призначених для мікшування ді-джеями. Не дивно тому, що ці виконавці, особливо The Prodigy, і стали першими визнаними зірками Techno.

Категория: Мероприятия.