Стиль Breakbeat

Просмотров: 150

Брейкбіт (англ. breakbeat — ламаний ритм) — термін, що об\’єднує під собою клас жанрів електронної музики на основі барабанної партії з ламаним ритмом, або ж безпосередньо самі ці барабанні партії.

Брейкбіт (англ. breakbeat — ламаний ритм) — термін, що об\’єднує під собою клас жанрів електронної музики на основі барабанної партії з ламаним ритмом, або ж безпосередньо самі ці барабанні партії. «Ламання» ритму досягається за рахунок зсуву сильних часткою такту на слабкі (синкопіювання) або ж за рахунок одночасного сполучення двох і більше незалежних ритмів (поліритмія). Брейкбіт може мати як регулярну структуру, тобто з постійним використанням одного і того ж ритмічного малюнка (брейка), так і нерегулярну, з поєднанням різних ритмічних малюнків. Зазвичай брейки семплується зі старих записів фанка і диско або створюються на драм-машинах та на їхніх комп\’ютерних емуляторах.

Основоположником ідеології брейкбіта є американець ямайського походження, хіп-хоп діджей Kool Herc, який у 1970-х роках першим почав використовувати брейки із записів фанка як ритмічної основи для репу. Він брав дві однакові платівки і з однією з них заводив необхідний йому барабанний програш, а як тільки цей програш підходив до кінця, Kool Herc зводив цей же програш з іншого платівки, створюючи таким чином безперервний ритм. Одним з найвідоміших і часто використовуваних брейків з тих пір і до теперішнього часу є Амен-брейк.

 

Breakbeat стилістично остаточно сформувався в 1994 році. Місцем його народження прийнято вважати Великобританію, а основними містами, де цей стиль спочатку набув найбільшого поширення, є Лондон і Брістоль. Швидше за все стрімке зростання популярності Breakbeatа було викликано тим, що до того часу люди вже кілька втомилися від хаус-біту. Також на популярність дуже сильно вплинуло і те, що в Breakbeat часто застосовуються фанкові Грув, а вельми помітний вплив хіп-хопу не помітить хіба-що глухий.

Пізніше під впливом хардкору / драм-енд-бейс розвинулося безліч інших жанрів з брейкбітом в основі, серед них нью-скул-брейкс, тустеп-герідж, брейккор, брейкстеп, даунбіт, Брокен-біт, Грайм та інші.

Сьогодні слово брейкбіт часто служить синонімом саме до музики зі значним акцентом на брейкбіт-партії і темпом до 150 ударів на хвилину, зокрема нью-скул-брейкс і його подальші різновиди, біг-біт (The Chemical Brothers, The Crystal Method, Fatboy Slim) і тому подібне.

В Україну брейк-біт прийшов разом з хвилею світового успіху таких груп, як The Prodigy, Death In Vegas, Fatboy Slim. Наприкінці 90-х він міцно закріпився в українському андеграунді. Дельфін вивів брейк-біт напрямки в мейнстрім, вони почали зустрічатися навіть в поп-музиці: ранні Гості з майбутнього, Тату.

Необхідно відзначити, що Breakbeat — це лише загальна класифікація всієї тієї музики, яка використовує описувану вище ритм-структуру (хіба що за винятком хіп-хопу, який з\’явився раніше).

 

 

Категория: Мероприятия.