Стиль Goa trance

Просмотров: 170

Термін \»гоа\» від самого початку відносився до певного стилю музики, що виконується в регіоні Індії, званому Гоа. Hе варто думати, що він виник з глибини віків і був розроблений корінними жителями цього району.

Термін \»гоа\» від самого початку відносився до певного стилю музики, що виконується в регіоні Індії, званому Гоа. Hе варто думати, що він виник з глибини віків і був розроблений корінними жителями цього району. Hа Насправді музика гоа створювалась і створюється європейцями, натхненними давньою індійською культурою і філософією. Hе всі люди, які декларують свою музику як Goa Trance, насправді роблять гоа. Багато хто з них ніколи не були в Індії і не знають її традицій та історії. Тим не менше вони намагаються оперувати штампами, які, на їхню думку, нібито відносяться саме до Goa Trance. щоб виключити помилки, відразу ж обмовлюся, що для такої музики спеціально введено такі визначення, як \»Psychedelic Trance\» або \»Psy Trance\», так як це більш близьке до істини. Вважається, що психоделічний транс в Європі бере свій початок з Британських островів, звідки потім перекинувся на Німеччину, Голландію, Данію і інші країни Західної Європи. Певний час по тому він з\’явився і в Америці.

Як же звучить Goa Trance? Тут практично немає набряклих бас-бочок, які так характерні для хард-тренсу і хаусу. Все дуже м\’яко, гармонійно і плавно. З іншого боку, відмінною рисою саме психоделічних версій трансу (у тому числі й гоа) є динамічні булькаючі і постійно трансформуються аналогові синтезаторні лінії, накладені один на одного. Цей ефект дозволяє створити дуже загадкове музичне полотно з гармонійних ліній, що, безумовно, впливає на людське сприйняття такої музики.

 

Як вже говорилося раніше, гоа і Psychedelic-тренс майже не мають важких басів, за винятком тих треків, де для створення ментальної атмосфери звук був оброблений еквалайзером і в деяких місцях прослуховуються суб.басові пульсації. Такий підхід до звуку надає відчуття легкості і польоту, що дуже сприяє як пасивної, так і активної медитації (наприклад, танцю).

На відміну від хауса, техно, брейкбіта та інших стилів танцювальної електронної музики, психоделічний тренс має під собою велику езотеричну основу. Це не голий танцювальний стиль, і люди, що створюють транс такого роду, не просто пишуть музику. Якщо ви подивитесь будь-яку трансовую компіляцію, то напевно знайдете сотні посилань на ідеї, характерні для буддизму, індуїзму та інших східних релігійних течій, а також на ідеї, яку проповідує шанувальниками нью ейджа. Такий солідний і концептуальний духовний базис є ще хіба що в деяких ембіентних відгалуженнях.

І наостанок кілька імен і лейблів, які безпосередньо належать до Psychedelic Trance:

TIP Records (the infinity project, Doof);

Symbiosis Records (technossomy, Astral Projection);

Perfecto Fluoro (The Man With No Name);

Dragonfly (hallucinogen);

Flying Rhino (green nuns);

Blue ROOM (junoreactor, Etnica, koxbox) ;

Transient (Power Source, Disco volante)

 

Категория: Мероприятия.