Історія ДіДжеїнгу

Просмотров: 229

У наші дні професія ді-джей є відомою і респектабельною, кожен знає хто такий DJ, але ж колись слів ді-джей та ді-джеїнг не існувало в природі і не значилося в жодному словнику світу.

У наші дні професія ді-джей є відомою і респектабельною, кожен знає хто такий DJ, але ж колись слів ді-джей та ді-джеїнг не існувало в природі і не значилося в жодному словнику світу.

1906 р. вважається роком народження ді-джея. У різдвяний вечір Reginald A Fessenden вперше транслювати не кодовані радіо сигнали, це була музика і слова.

Перший раз слово диск-жокей прозвучало в 1934 р. від американського коментатора Walter Winchell. Walter застосував термін discjockey (комбінація 2-х слів \»диск\», що відноситься до вінілових пластинок, і \»жокей\», той, хто є оператором машини (програвача)), цей термін вжитий стосовно радіо ведучого, на той момент ведучим був Martin Block, перший ді-джей який стане зіркою. Пізніше це словосполучення скоротять до звичної нам абревіатури DJ від якої з\’явиться нове похідне словосполучення dj-ing, тобто робота ді-джея.

Поява клубних ді-джеїв.

У 40-х роках радіо впливає на клуби, вінілові диски поступово витісняють з клубів і танц-майданчиків живих музикантів. До того часу в барах США вже давно використовуються музичні автомати, які програвали пластинки, але техніка не здатна зрозуміти бажання танцюючої публіки чути тільки потрібні їм пісні, тому для того, щоб вести вечір у нічному клубі була потрібна людина, яка б програвала диски. Так закріпилася вакансія диск-жокея в нічних клубах.

Перші дискотеки.

Вперше термін дискотека був застосований у 1947 р. Це був нічний клуб \»Whiskey-A-Go-Go\» відкритий в Парижі (Франція). Словосполучення discotheque походить від французького слова, що означають як \»нічний клуб, де грає музика з вінілових дисків\». Цей термін починають застосовувати до всіх нічних клубів в Європі і США. Наприкінці 40-х початку 50-х подібні нічні клуби швидко завойовують популярність, кількість дискотек стрімко зростає. З часом словосполучення discotheque скоротять до слова disco.

Програми та мікси.

У середині 50-х, американські радіо діджеї, ведуть трансляції безперервної музики. Для цього наймали музиканта (барабанщика) щоб він заповнював ударними проміжки між піснями, у той час коли ді-джей змінює платівку. У 1955 р. Bob Casey представляє першу систему здвоєних програвачів, яка мала можливість швидкого перемикання між собою, у ді-джеїв з\’явилася можливість проводити хіт паради програючи не весь трек а тільки його фрагмент, одним з таких хіт-парадів став Top 40. У 1969 р. Francis Grasso повідав всьому світу, що таке мікс. Френсіс, який по праву вважається батьком засновником ді-джеїнгу, вперше звів 2 треки методом поєднання швидкості біт в біт, для цього він навчився притримувати великим пальцем швидкість обертання платівки одного програвача. Безумовно, не маючи тренування, зробити це було дуже не просто. Francis Grasso навчав навичкам мікування інших ді-джеїв. Пізніше в США почали відкриватися DJ школи, навчання в школах проходили як ді-джеї з різних американських клубів, так і з Європи.

Спец-ефекти.

При зведенні міксів біт в біт Francis Grasso помітив, що цим процесом можна впливати на тональність звуку. Але найвидатнішй винахід того часу scratch (подряпина) представив DJ Grand Wizard Theodore в 1976 р. Цей звук з\’явився в результаті подряпин вінілової платівки голкою програвача, і став гарним музичним доповненням і невід\’ємним атрибутом стилю Hip Hop. У професії ді-джей з\’являється новий напрям — Hip Hop DJ.


Обладнання для ді-джеїв.

В ті роки техніка була дуже примітивною і значно ускладнювала роботу ді-джея, але треба віддати належне фірмам виробникам аудіо устаткування, які пішли на зустріч ді-джеям. В кінці 70-х з\’являються перші вінілові програвачі і мікшерні пульти. Першим професійним програвачем оснащеним функцією Pitсh Control (плавне регулювання швидкості обертання) був Technics SL1200, пізніше ця модель мала багато модифікацій але до цих пір вважається у ді-джеїв — найкращою.

DJ студія (Ді-джеї для ді-джеїв).

Робота з великою кількістю вінілових платівок приносила незручності ді-джеям. Потрібні були готові програми (збірки) різних хітів на вінілових платівках, і такі збірки з\’явилися.

В 1977р. була заснована перша студія Disconet Program Service як щомісячне передплатне видання в м. Нью-Йорк, USA, мета якої полягала в полегшенні роботи професійних ді-джеїв та представленні нової музики DJ\’ями аудиторіям клубів. Перша програма була видана в жовтні 1977р. за весь час свого існування (1977-1990рр.) кожен місяць виходила нова програма складена з реміксів та міксів, видання випускалися обмеженими накладами, всього 500-1000 екземплярів. Компанією Disconet було покладено початок концепції студійного ді-джеїнгу.

Одними із послідовників Disconet була студія DMC (Disco Mix Club) у Великобританії, що відкрилася в 1983р. Disco Mix Club так само щомісяця видавала збірники міксів і реміксів на вінілі з написом на конвертах DJ MEMBERS ONLY. У проектах DMC брали участь ді-джеї з різних країн Європи.

Студійні мікси стають популярними релізами, добре продаються як серед ді-джеїв, так і меломанів, великі європейські студії (ZYX, Max Music) наймають DJ\’їв на роботу для запису серійних випусків. Видання міксів виходять великими тиражами і добре продаються, ді-джеї стають світовими зірками.

Категория: Мероприятия.